Czerwiec 2022
Udostępnij:

Wsparcie finansowe dla projektu „Tożsamość narodowa Polaków w obliczu migracji ludności ukraińskiej. Prewencja konfliktów społecznych”


W naborze wniosków w ramach programu „Nauka dla społeczeństwa” Minister Edukacji i Nauki przyznał wsparcie finansowe dla projektu pt. " Tożsamość narodowa Polaków w obliczu migracji ludności ukraińskiej. Prewencja konfliktów społecznych".

Celem projektu jest analiza konfliktów społecznych i politycznych pomiędzy Polakami i Ukraińcami na tle uwarunkowań historycznych (wiek XX i XXI) oraz praktyk stosowanych w ich rozwiązywaniu. Przedsięwzięcie to jest szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej. Zaplanowane w ramach niego działania będą mogły zostać optymalnie wykorzystane do zaprojektowania i przetestowania działań prewencyjnych opartych na edukacji i dialogu społecznym, zapobiegających rozprzestrzenianiu się konfliktów społecznych.

Kierownikiem projektu jest dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK z Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego. Budżet przewidziany na prowadzenie badań dla naszej uczelni wynosi przeszło 300 tyś. PLN.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2021 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR