Lipiec 2023
Udostępnij:

Nabory wniosków w ramach programów: Perły nauki II oraz Polska metrologia II


Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nabory wniosków w ramach dwóch programów: Perły nauki II oraz Polska metrologia II.

Przedmiotem programu „Perły nauki II” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym studentom pierwszego roku studiów drugiego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego. Nabór wniosków w ramach programu trwa od 1 września do 13 października 2023 r., a szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie MEiN.

Celem programu „Polska Metrologia II” jest wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych we współpracy z Głównym Urzędem Miar w obszarach związanych z metrologią. Przedsięwzięcie umożliwia realizację projektów służących m.in. zwiększeniu konkurencyjności polskiej gospodarki oraz stymulowaniu rozwoju metrologii, w szczególności w obszarach zdrowia, środowiska, energii, zaawansowanych technik pomiarowych i rozwoju technologii cyfrowych. Nabór wniosków w ramach programu trwa od 4 września do 13 października 2023 r., a szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie MEiN.

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR