Luty 2024
Udostępnij:

KOLEJNY PROJEKT PROGRAMU HORYZONT EUROPA


Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie w programie ramowym Horyzont Europa zespołu projektowego z Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki przy udziale Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, pod kierownictwem Pana dr. inż. Marcina Jewiarza, prof. URK.


Wsparcie uzyskał projekt "ReLeaf - Recycling Locally Produced Bio-Wastes to Ensure Affordability and Availability of Innovative Bio-Based Fertilisers", którego jednym z partnerów jest Uniwersytet Rolniczy, z budżetem w wysokości ponad 1 600 000 zł dla jednostki. Liderem będzie LEITAT, prywatne centrum technologiczne non-profit z siedzibą w Terrassie w Hiszpanii, z ponad 110-letnim doświadczeniem w zakresie badań i rozwoju, transferu technologii i usług w zakresie innowacji przemysłowych.

Ogólnym celem projektu jest opracowanie nowych innowacyjnych technologii w celu skutecznego odzyskiwania agronomicznych składników o wartości dodanej (składników odżywczych i biostymulatorów) oraz innych istotnych produktów (biopolimerów) z powszechnie dostępnych bioodpadów, a następnie wykorzystanie tych składników do formułowania i walidacji bezpiecznych, zrównoważonych i wydajnych bio-nawozów, które mogą konkurować na europejskim i światowym rynku.

Konsorcjum projektowe złożone będzie z 17 partnerów, wśród których Uniwersytet Rolniczy obok Uniwersytetu Bolońskiego są jedynymi przedstawicielami szkolnictwa wyższego.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR