Grudzień 2020
Udostępnij:

Nowe przedsięwzięcia NCBR


Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wszczęcie postępowań dotyczących nowych przedsięwzięć: „Innowacyjna biogazownia”, „Oczyszczalnia przyszłości” i „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.

Głównym celem przedsięwzięcia „Innowacyjna Biogazownia” jest opracowanie i demonstracja innowacyjnej technologii uniwersalnej biogazowni, charakteryzującej się efektywnym przetwarzaniem zróżnicowanego strumienia odpadów organicznych na biogaz, a następnie uszlachetnianiem go do biometanu oraz na produkty nawozowe dla rolnictwa zgodnie z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego.

Głównym celem przedsięwzięcia „Oczyszczalnia przyszłości” jest opracowanie i demonstracja innowacyjnych technologii oczyszczania ścieków, które umożliwią zastosowanie strategii gospodarki bezodpadowej w obiegu zamkniętym, tzn. pozwolą na zawrócenie i ponowne wykorzystanie zarówno wody jak i produktów otrzymywanych w procesie technologicznym w rolnictwie lub w zastosowaniach komunalnych.

Głównym celem przedsięwzięcia „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo” jest opracowanie technologii modułowych/prefabrykowanych oraz technologii neutralnych klimatycznie dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego.

 
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2017 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR