Logo CAWP

Zaproszenie do udziału w ScienceWeek 2025

07.02.2025

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniach 17-20.02.2025 organizuje, po raz trzeci, ScienceWeek.

W programie zaplanowano rozmowy o naukometrii, awansach zawodowych, komercjalizacji i ochronie patentowej. Będą również prezentacje z zakresu otwierania nauki, finansowania publikacji, prawa autorskiego i procesów wydawniczych. Nowością będzie cykl warsztatów dotyczących zagadnień sztucznej inteligencji w nauce i dydaktyce, warsztaty networkingowe i warsztaty z zakresu obsługi repozytorium danych badawczych.

Na dzień 19 lutego zaplanowane jest wystąpienie przedstawicieli Działu Krajowego Punku Kontaktowego w NCBR KPK, Pani Bożeny Podlaskiej oraz Pani Adrianny Pawlik, pt.: „Projekty rolno - środowiskowe w programie Horyzont Europa oraz jak zmaksymalizować swoje szanse czyli jak czytać program pracy, TOPIC i odpowiedzieć na oczekiwania KE, Kalendarium najbliższych konkursów i najważniejszych wydarzeń”.

W drugiej części zaplanowano spotkanie networkingowe prowadzone przez przedstawicieli Działu Krajowego Punku Kontaktowego w NCBiR KPK oraz przedstawicieli Biura Projektów Międzynarodowych SGGW. Spotkanie ma na celu stworzenie polskich konsorcjów do nadchodzących naborów w ramach CBE JU 2025 (https://www.cbe.europa.eu/open-calls-proposals ), Klastra 6 (https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_24_1572 ) oraz Misji Gleba (https://mission-soil-platform.ec.europa.eu/ ; https://research-and-innovation.ec.europa.eu/system/files/2021-09/soil_mission_implementation_plan_final_for_publication.pdf ).

Na spotkaniu będzie możliwość przedstawienia dwunastu, krótkich (5 min) prezentacji. Warunkiem decydującym wyboru prelegenta będzie zgodność prezentacji z tematami programu HE (CBE JU, KL 6 i Misjia Gleba) wskazanymi w formularzu zgłoszeniowym. Istnieje również możliwość zaprezentowania prezentacji jako koordynator poszukujący członków do zespołu lub partner szukający koordynatora.

Template do prezentacji zostanie przesłany do osób, które wyrażą chęć prezentowania.

Druga część spotkania będzie poświęcona działaniom matchmakingowym, dającym szansę nawiązania współpracy i zwiększenia możliwości i konkurencyjności polskich jednostek w konkursach o granty.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.