Logo CAWP

„Kształtowanie liderów transformacji – uczelnia rozwoju kompetencji”

logotypy

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Kształtowanie liderów transformacji - uczelnia rozwoju kompetencji” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Okres realizacji: 01.05.2024 r. – 30.06.2029 r.

Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu: 12 869 175,88 zł

Kwota dofinansowania: 12 479 175,88 zł

a) ze środków europejskich: 10 619 643,94 zł

b) ze środków dotacji celowej: 1 859 531,94 zł

c) wkład własny: 390 000,00 zł

Opis projektu:

Celem głównym projektu jest kompleksowa modyfikacja programów kształcenia przyszłych liderów transformacji dla rozwoju gospodarki, m.in. energetyki odnawialnej, rolnictwa
i przemysłu spożywczego.

Zadania projektowe realizowane będą na poszczególnych wydziałach i kierunkach:

1. Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki, kierunek: Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami.

2. Wydział Technologii Żywności, kierunki: Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Dietetyka, Gastronomia i Catering Dietetyczny, Browarnictwo i Słodownictwo.

3. Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, kierunki: Ogrodnictwo, Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych, Biotechnologia.

4. Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, kierunki: Inżynieria i Gospodarka Wodna, Gospodarka Przestrzenna.

5. Wydział Rolniczo-Ekonomiczny, kierunki: Rolnictwo, Biogospodarka.

6. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR, kierunek: Weterynaria.

Projekt zakłada realizację 4 typów głównych zadań merytorycznych polegających na:

1. Tworzeniu nowych i modyfikacji istniejących programów kształcenia we współpracy
z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

2. Realizacji dodatkowych elementów praktycznych, podnoszących kompetencje studentów i studentek, takie jak staże, kursy, szkolenia, wizyty studyjne, zajęcia prowadzone przez praktyków.

3. Realizacji działań przeciwdziałających przedwczesnemu kończeniu nauki.

4. Wsparciu rozwoju kompetencji kadry zaangażowanej w proces kształcenia.

Grupę docelową projektu stanowią:

  • studenci i studentki, którzy rozpoczną edukację w X.2024 r., realizując modyfikowane programy kształcenia – 695 os.;
  • kadra akademicka realizujący kształcenie dla studentów i studentek stanowiących grupę docelową na zmodyfikowanych kierunkach – 160 os.

Projekt przyczyni się do osiągnięcia wskaźników kluczowych dla FERS tj.:

1. Liczba podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki objętych wsparciem w celu dostosowania kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji – 1 szt.

2. Liczba nauczycieli akademickich objętych wsparciem w zakresie nabywania i rozwoju kompetencji lub kwalifikacji - 160 os.

3. Liczba osób uczestniczących w kształceniu na poziomie wyższym, które nabyły kompetencje lub kwalifikacje dzięki wsparciu EFS+ - 770 os.

Kierowniczka projektu:

mgr inż. Urszula Jabłońska-Korta

e-mail: u.jablonska@urk.edu.pl

telefon: 12 662 42 78

Informacja o możliwości zgłaszania podejrzenia o niezgodności projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją
o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”.

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1.    poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa.

2.    skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.

„Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji kadry dydaktycznej i doktorantów w celu wzmocnienia jakości nauczania na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.”

logotypy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Okres realizacji: 01.03.2024 r. – 31.10.2026 r.

Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych Projektu: 4 831 147,59 zł

Kwota dofinansowania: 4 683 797,59 zł

a) ze środków europejskich: 3 986 662,99 zł

b) ze środków dotacji celowej: 697 134,60 zł

c) wkład własny:147 350,00 zł

Opis projektu:

Celem głównym projektu jest wsparcie kadry akademickiej i doktorantów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (URK) w zakresie nabywania i rozwoju kompetencji lub kwalifikacji w celu dostosowania kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Cel główny zostanie uzyskany dzięki realizacji celów szczegółowych do których należą:

1. Wzrost kwalifikacji i kompetencji w tym obligatoryjnie w zakresie kompetencji dydaktycznych, cyfrowych oraz na rzecz zielonej transformacji u 200 pracowników URK należących do kadry akademickiej.

2. Wzrostu kwalifikacji i kompetencji w tym obligatoryjnie w zakresie kompetencji dydaktycznych, cyfrowych oraz na rzecz zielonej transformacji u 40 doktorantów kształcących się w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Grupę docelową projektu stanowi:

● 40 doktorantek i doktorantów, będących osobami kształcącymi się w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zgodnie z art. 198 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,

● 200 UP pracownic i pracowników URK należących do kadry akademickiej (KA) czyli pracowników URK prowadzących dydaktykę (nauczyciele akademiccy w rozumieniu art. 114 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz inne osoby prowadzące dydaktykę bez względu na formę zatrudnienia, tj. dydaktycy, którzy nie są nauczycielami akademickimi).

Projekt przyczyni się do osiągnięcia wskaźników kluczowych dla FERS tj.:

1. Liczba podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki objętych wsparciem w celu dostosowania kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji 1 szt.

2. Liczba osób z kadry akademickiej objętych wsparciem w zakresie nabywania i rozwoju kompetencji lub kwalifikacji 200 osób.

3. Liczba doktorantów objętych wsparciem w zakresie nabywania i rozwoju kompetencji lub kwalifikacji 40 osób.

W projekcie zaplanowano realizację następujących zadań:

Zadanie 1. Działania podnoszące kwalifikacje i kompetencje kadry prowadzącej dydaktykę oraz doktorantów w zakresie kompetencji dydaktycznych oraz cyfrowych.

Zadanie 2. Działania podnoszące kwalifikacje i kompetencje kadry prowadzącej dydaktykę oraz doktorantów w zakresie kompetencji merytorycznych w tym na rzecz zielonej transformacji oraz językowych

 

Zespół projektowy:

Koordynatorka projektu:

Mgr inż. Urszula Jabłońska-Korta

E-mail: u.jablonska@urk.edu.pl

Telefon: 12 662 42 78

 

Kierowniczka projektu:

Mgr Agnieszka Kapczyńska-Pacześ

E-mail: a.paczes@urk.edu.pl

Telefon: 12 662 42 23

 

Informacja o możliwości zgłaszania podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”.

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1.    poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,

2.    skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.