Logo CAWP

„Sztuczna inteligencja i geodane dla sensybilizacji lokalnych społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju przestrzennego – GeoSen ”

logotypy

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach w ramach 4. Konkursu Współpracy Polsko-Niemieckiej.  Umowa nr WPN/4/65/GEOSEN/2022

Strona projektu: GeoSen - Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Opis projektu:

Projekt ma na celu wspieranie procesów nowoczesnego planowania przestrzennego przy zastosowaniu sztucznej inteligencji (ang. artificial intelligence, AI), zarówno na poziomie lokalnym (gminy), jak i regionalnym. Systemy sztucznej inteligencji połączone z teledetekcją umożliwiają w sposób ciągły rejestrowanie, rozpoznawanie wzorców i śledzenie zmian strukturalnych oraz zmian pokrycia i zagospodarowania terenu, a także zaobserwowanie relacji miejsko-wiejskich w zagospodarowaniu przestrzennym. Zastosowana technologia umożliwi zarządzanie dużymi zbiorami danych oraz prowadzenie monitoringu zmian zagospodarowania i pokrycia terenu w sposób automatyczny i ciągły.

Okres realizacji: 01.07.2022 do 30.06.2024

Budżet Projektu: 1 643 381,25 zł